Oczyszczanie organizmu (https://www.bee.pl/9369-oczyszczanie-organizmu) jest zdecydowanie bardziej istotnym procesem niż mogłoby się wydawać. Diety na bazie warzyw są świetnym rozwiązaniem na usuwanie z organizmu toksyn. Ich nadmiar może bowiem przyczynić się do zmęczenia organizmu. Owoce i warzywa pomagają zatem odzyskać świetne samopoczucie i witalność.

Jaki wpływ na na organizm mają toksyny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że toksyny dostają się do organizmu praktycznie każdego dnia nie tylko i wyłącznie z jedzeniem, ale również powietrzem czy kosmetykami. Ludzie przeważnie nie mają świadomości, że pożywienie jest zarówno źródłem licznych składników zdrowotnych, ale również barwników, konserwantów i aromatów. Nie można zapomnieć oczywiście o fakcie, że w trakcie smażenia potraw dochodzi do powstawania licznych toksycznych substancji, mogą one przyczynić się nawet do rozwijania się chorób nowotworowych.

Dlaczego oczyszczanie organizmu z toksyn ma tak istotne znaczenie?

Warto mieć świadomość, że organizm jest pewnego rodzaju bardzo sprawnie zorganizowaną maszyną, która jest w stanie doskonale poradzić sobie z różnymi toksynami. Trzeba zaznaczyć, że płuca, nerki orz wątroba będą stosunkowo szybko je neutralizowały. Problemem będzie jednak sytuacja, gdzie w organizmie nagromadzi się zbyt duża liczba toksyn. Koniecznie będzie wtedy jego oczyszczenie. Rekomendowane jest rozpoczęcie wspomnianego procesu od owoców i warzyw. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem zjadanie dziennie przynajmniej 400 gram owoców i warzyw, które są bardzo bogate w składniki mineralne, witaminy czy błonnik. Nie wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że świeże soki warzywne i owocowe znane są przede wszystkim z ogromnej aktywności detoksykacyjnej.

Jak długo powinna trwać bezpieczna głodówka oczyszczająca?

Należy wiedzieć, że głodzenie się jest świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu. Umożliwia bowiem na oczyszczenie układu pokarmowego z licznych zalegających resztek jedzenia. Organizm ma tym samym czas na pozbycie się wspomnianych toksyn. Nie można zapomnieć, że organizm w tym czasie będzie również spalał tłuszcz, w którym również znajdują się liczne szkodliwe substancje. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w sytuacji, gdy omawiana głodówka będzie trwała więcej niż 3 dni może spowodować znacznie więcej szkód niż pożytku. Można bowiem w ten sposób przyczynić się do zdecydowanego spowolnienia metabolizmu, a także nagromadzenia się ciał ketonowych w ustroju, co w konsekwencji doprowadza do ponownego zatrucia organizmu. Rekomendowane jest zatem oczyszczać organizm z umiarem i rozsądkiem. Rekomendowane jest skonsultować się wcześniej z dietetykiem.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com